تبلیغات در ارم بلاگ


» تابلوی نقاشی شب پرستاره

تابلوی نقاشی شب پرستاره

شب پر ستاره اثر ونگوک

شب پرستاره یکی از آثار رنگ روغن زیبای ونگوک، نقاش هلندی در سبک پست امپرسیونیسم است که در سال ۱۸۸۹ خلق شده‌است.

هنرمند در این اثر با قلموی جادویی خود سعی در آفرینش شهری در شب را دارد… گویا هنرمند قصد داشته در طول نیم قرن یا بیشتر با استفاده پرمعنی اش از رنگ نوابغ و هنرمندان سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دهد..

تابلو نقاشی شب پرستاره ون گوگ ، یکی از شاهکارهای دنیای هنر نقاشی در سبک پست امپرسیونیسم است. او که نقاشی هلندی بود و تاثیرات بسیاری را بروی هنر قرن بیستم گذاشت، آثار بسیاری را از جمله شب پرستاره خلق کرده است.

ون گوگ این اثر را در بیمارستانی روانی در سن-رمی-دو-پروانس در جنوب فرانسه که در آن بستری بود و یک سال قبل از خودکشی اش کشید.

این اثر در واقع چیزی است که ونگوگ از سن‌رمی‌دوپروانس، از طریق پنجره‌ی بیمارستان روانی این شهر میدیده است. این تابلو هم‌اکنون در موزه هنر مدرن در نیویورک نگهداری می‌شود.

اما اگر عناصر مورد استفاده در تابلوی شب پر ستاره را بررسی کنیم میبینیم که همه ی عناصر مورد استفاده در تابلوی شب پر ستاره ابزارهایی برای بیان و انتقال احساسات هستند.

چند ایده راحت برای شام مناسب خانم های شاغل مطلب مرتبط چند ایده راحت برای شام مناسب خانم های شاغل

طبیعت، پرتره، طبیعت بی جان و حتی مزارع گندم تنها قسمتی از آثار اوست. ضربه های قلموی جادویی ون گوگ هنوز یکی از معیارهای زیبایی شناسی در نقاشی است.

هرچند سخن از این هنرمند پست امپرسیونیسم بسیار گفته شده اما همچنان داستان ها و رویدادهایی که در زندگی اون برایش رخ داده است شنیده میشود. از بریدن گوش تا نامه های بسیاری که نوشت.

نظر برخی بر این است که پر ستاره نقاشی کردن شب توسط ونگوگ تلاشی بوده برای غلبه‌کردن بر بیماری‌ای که در سیاهی آن گرفتار آمده است. بیماری ای که در آخرین سال های عمرش با آن دست و پنجه نرم میکرده است و در انتها با خودکشی اش پایان یافته است.

ونگوگ به گونه ای شب پرستاره را کشیده است که محال است به آن نگاه کنید و ستاره ها را در حال چرخش نبینید، این را شاید نباید هنر ونگوگ، بلکه ی معجزه ی ونگوگ بدانیم.

نقد تابلو نقاشی

این نقاشی روستای سنت رمی (Saint-Rémy) را در زیر یک آسمان درخشان و رو به شمال نشان می دهد. درخت سمت چپ تصویر به این ترکیب اضافه شده است روشن ترین قسمت این نقاشی، گوشه ی بالا راست و تاریک ترین قسمت نقاشی گوشه ی پایین چپ نقاشی است و ونگوگ این تضاد بین روشنایی و تاریکی را به زیبایی به تصویر کشیده است. از طرفی دیگر او تضادی بین هرج و مرج و ناآرامی بین ستاره ها در آسمان و آرامشی در شهر زیر همان آسمان را به تصویر کشیده که بسیار چشم نواز است.

اگرچه که ونگوگ در طول زندگی اش تنها یکی از نقاشی های خود را فروخت اما پس از مرگ او تازه میزان عظمت و بزرگی کارهای او مشخص گردید.. این نقاشی مشهور از سال ۱۹۴۱ در مجموعه دائمی موزه هنر مدرن نیویورک واقع شده است.تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تور تفليس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   لینک پرومکس   |   تهران وکیل   |   فروش تجهیزات ویپ   |   خرید آنتی ویروس  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله